Kamerové systémy

Kamerové systémy CCTV – identifikace osob a monitorování jejich pohybu se stává základem předcházení a odhalování trestné činnosti. Z hlediska propojení a rozlišení se základně rozdělují na IP či HD-TVI technologie.

Obraz zájmové oblasti snímá kamera, která je propojena se záznamovým zařízením. Těchto kamer je většinou více a proto záznamová zařízení jsou vybavena několika vstupy, zpravidla 4, 8, 16, 32 ale i 256. Video streamy z kamer se ukládají na vnitřní hard disky, které jsou schopny uchovat záznamy v řádu dnů až měsíců. K záznamovému zařízení může být připojen monitor nebo se k záznamovému zařízení můžete připojit pomocí internetu, pak lze provozovat on-line monitoring a i prohlížení záznamů přes jakýkoliv počítač či chytrý mobilní telefon.

Instalujeme kamerové systémy HIKVISION.

IP kamery

IP kamery přenášejí obraz v digitální podobě v komprimovaném stavu pomocí krouceného čtyřpárového datového vodiče ve standardu počítačové sítě Ethernet. Samostatný přenos z IP kamery končí u nejbližšího aktivního prvku, poté je již přenášen souběžně s dalšími daty. Signál není degradován ani při přenosu na velké vzdálenosti. Výhodou IP kamer je dále vysoké rozlišení od 2MPix do 32MPix, možnost inteligentní analýzy obrazu, detekce osob i obličejů a automobilů, možnost bezdrátového přenosu dat, zajištění centrální správy, snadná rozšiřitelnost systému, součinnost s dalšími systémy v objektu (např. s EZS). Instalujeme IP kamery firmy HIKVISION ve všech provedeních: válečkové a box kamery, s IR přisvícením, fixed dome a speed dome kamery.

 

HD-TVI kamery

Kamery a záznamy technologie HD-TVI (High Definition Transport Video Interface) mají vysokou kvalitu a plynulý obraz v rozlišení od 2MPix (tedy Full HD) do 8MPix s přenosem po koaxiálním kabelu nebo datovém kabelu UTP s převodníky. Nabízí ideální možnost instalace kamer s vyšším rozlišením bez nutnosti výměny koaxiální kabeláže. Instalujeme kamery výrobců HIKVISION, které obsahují všechny obvyklé typy kamer, tj. box kamery, kompaktní kamery, vnitřní a venkovní dome kamery, s IR přísvitem a záznamová zařízení pro 4, 8, 16 a 32 kanálů. Přenos signálu je možné doplnit převodníky, opakovači.

Typy IP a HD - TVI kamer

Záznamová zařízení

Záznamové zařízení slouží k uložení a archivaci záznamů z jedné či více kamer. Nejběžnějším a nejspolehlivějším záznamovým zařízením je digitální videorekordér. Ten disponuje vstupy pro připojení kamer. Počet vstupů se může lišit – 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256. Kamery se připojují pomocí kabelů, buď koaxiálních nebo datových. Záznam se ukládá na pevný disk (stejně jako v počítači) a podle počtu instalovaných kamer a požadované délky archivace se volí velikost pevného disku. Do některých videorekordérů lze instalovat i více pevných disků a tím zvětšit celkovou úložnou kapacitu. Obraz můžete sledovat pomocí monitoru, který je k videorekordéru připojen přes VGA nebo HDMI konektor. Všechny videorekordéry jsou vybaveny vstupem pro připojení datové sítě (internetu). Díky tomu, se můžete k videorekordéru připojit z jiného počítače nebo pomocí chytrého mobilu (např. doma sledovat provoz v dílně své firmy). Dále je videorekordér vybaven USB vstupem pro přenosnou paměť. Ovládání je lokalizováno do českého jazyka. Dále můžete přepínat kamery, procházet zpětně záznamy, digitálně zoomovat atd.

Typy rekordérů

IP rekordéry NVR – rychlost 25sn/s, rozlišení záznamu 2 – 12 MPix.

HD-TVI rekordéry – rychlost 25sn/s, rozlišení záznamu 2 – 8 MPix.