Naše služby > Zabezpečovací systémy > Ústředny

Ústředny

Ústředny

Zabezpečovací ústředna je jakýmsi mozkem celého systému. Na desce ústředny jsou k dispozici vstupní svorky s možností připojit 1 až 192 zón (vyhodnocovacích detektorů). Ústředny je možné rozdělit na 2, respektive 8 podsystémů a pro ovládání systému využívat 32, respektive až 2000 uživatelských kódů. Součástí ústředen je telefonní komunikátor určený pro komunikaci na PCO nebo na občanský telefon. K ústředně lze připojit i bezdrátové komponenty jako klávesnice, klíčenyk, detektory, sirény. Každá ústředna musí být napájena 230V napětím ze sítě, při výpadku tohoto napájení je v boxu ústředny vždy ukryt záložní bezúdržbový akumulátor.

Typy ústředen:

Ústředny pro malé objekty: Zabezpečovací ústředna smíšeného typu SPECTRA SP je určena pro malé až střední aplikace. Na desce ústředny je k dispozici 5, 8 nebo 16 vstupů s možností připojit 10, 16 nebo 32 zón v ATZ zapojení, další zóny lze připojit jako klávesové zóny nebo bezdrátové detektory s přijímačem MG-RTX3. Ústředny je možné rozdělit na dva podsystémy a pro ovládání systému využívat 32 uživatelských kódů. Součástí ústředen je telefonní komunikátor určený pro komunikaci na PCO nebo na občanský telefon.

Ústředny pro velké objekty: Ústředna pro větší a rozsáhlé objekty má 8 podsystémů a 192 zón. Jedná se o plně sběrnicový systém, který nabízí vysoký stupeň variability při výtváření topologie objektu. 4 vodičová sběrnice s vysokou odolností proti rušení umožňuje vytvářet i velmi dlouhé větve od základní ústředny a tím je možné instalovat i značně vzdálené zabezpečení v rozsáhlých objektech. Lze použít klasické drátové zóny připojené přes expandéry, BUS detektory a bezdrátové detektory. Uživatel může systém ovládat klasickým způsobem přes klávesnici, pomocí bezdrátových klíčenek, přes čtečku kartami a celou řadou čteček včetně otisků prstu. Kromě zabezpečení je integrovaná nadstavba přístupu, která umožňuje pomocí čteček a karet povolit nebo omezit pohyb osob po objektu. Systém DIGIPLEX má širokou nabídku pro drátové a bezdrátové řešení, širokou nabídku klávesnic a nabídku moderní komunikace na PCO i uživateli. Komunikace je možná přes IP (internet) nebo GSM (mobil).

Ústředny pro bezdrátové aplikace: Zabezpečovací ústředna smíšeného typu MAGELLAN je určena pro malé až střední aplikace. Ústředna je již na desce osazena bezdrátovým přijímačem 868MHz a to ji předurčuje pro bezdrátové instalace. Kromě této možnosti připojení až 32 bezdrátových čidel je na desce ústředny možnost připojit až 10 drátových zón. Ústředny je možné rozdělit na dva podsystémy a pro ovládání systému využívat 32 uživatelských kódů / bezdrátových klíčenek. Součástí ústředen je telefonní komunikátor určený pro komunikaci na PCO nebo na občanský telefon.

Zpět