Naše služby > Zabezpečovací systémy

Zabezpečovací systémy

Elektronické zabezpečovací systémy EZS - instalace navrhujeme vždy podle konkrétních požadavků a potřeb zákazníka s důrazem na typ a povahu objektu. Z hlediska propojení komponentů s ústřednou se zabezpečovací systémy základně rozdělují na drátové či bezdrátové nebo hybridní (některé komponenty jsou drátové a některé bezdrátové v rámci jednoho systému). Na systémy poskytujeme záruční i pozáruční servis a smluvně provádíme pravidelné revizní prohlídky.

Instalujeme výhradně kanadské systémy PARADOX, řady Spectra, Magellan a Digiplex.

Nyní také nové bezdrátové zabezpečovací systémy AJAX.

Ovládací klávesnice

Ovládací klávesnice

Klávesnice pro ústředny SPECTRA, MAGELLAN, DIGIPLEX umožňují programování ústředny, uživatelské ovládání a přehled o stavech systému (narušené zóny, poruchy, paměť poplachů). Podle počtu použitých podsystémů a počtu použitých zón je potřeba zvolit i klávesnici tak, aby zobrazovala celý systém. Volba zobrazování LED nebo LCD záleží spíše na požadavcích zákazníka. Nejnovějším trendem jsou grafická klávesnice s dotykovým 4" nebo 5" barevným LCD displejem. Signalizace stavu systému je pomocí ikon a textů a ovládání probíhá přímo pomocí dotykového LCD. Ovládání je velice přehledné, intuitivní a uživatelsky pohodlné. Klávesnice může zobrazovat vnitřní a venkovní teplotu i půdorysy zabezpečeného objektu se zobrazením stavu jednotlivých čidel. Umožňuje na LCD zobrazovat "Annunciátor" - přehledné zobrazení stavu podsystémů a zón. V klávesnici lze nastavovat uživatelské přizpůsobení, vkládat obrázky a využívat bohatou nabídku zvuků.

Více

Detektory

Detektory

Instalujeme kompletní sortiment nejčastěji používaných detektorů - infrapasivní či duální pohybové detektory, magnetické kontakty na okna a dveře, požární detektory, detektory úniku plynů, detektor zaplavení, detektory tříštění skla, detektory otřesu, tísňové hlásiče. Detektory pro vnitřní/venkovní použití jsou určeny pro instalaci uvnitř/vně budov. Tomuto způsobu použití odpovídá jejich krytí a odolnost proti falešným poplachům. Základ tvoří detektory firmy PARADOX a OPTEX, které se vyznačují výbornou citlivostí a odolností proti falešným poplachům.

Více

Signalizace

Signalizace

Signalizace ve formě sirén slouží pro signalizaci poplachu, kdy akustický výkon je velký a slouží pro maximální možné znepříjemnění pobytu v místnosti, nebo výrazné upozornění na poplach. Signalizace ve formě signálek slouží pro světelné nebo akustické upozornění na vzniklý stav. Upozornění nemá být nepříjemné, ale pouze dostatečně nepřehlédnutelné.

Více

Ústředny

Ústředny

Zabezpečovací ústředna je jakýmsi mozkem celého systému. Na desce ústředny jsou k dispozici vstupní svorky s možností připojit 1 až 192 zón (vyhodnocovacích detektorů). Ústředny je možné rozdělit na 2, respektive 8 podsystémů a pro ovládání systému využívat 32, respektive až 2000 uživatelských kódů. Součástí ústředen je telefonní komunikátor určený pro komunikaci na PCO nebo na občanský telefon. K ústředně lze připojit i bezdrátové komponenty jako klávesnice, klíčenyk, detektory, sirény. Každá ústředna musí být napájena 230V napětím ze sítě, při výpadku tohoto napájení je v boxu ústředny vždy ukryt záložní bezúdržbový akumulátor.

Více

Komunikátory

Komunikátory

Komunikační moduly zajišťují přenos informace o poplachu, nebo stavu systému z hlídaného objektu. Informace se přenáší na bezpečnostní agenturu nebo přímo uživateli na mobilní telefon. Pro přenos se používá klasická telefonní linka a ta je součástí ústředny. Pro využití přenosu IP (internet - data, email) nebo GSM/GPRS (mobil - SMS, hlas) se musí systém osadit příslušným modulem. Na bezpečnostní agenturu se používají GSM/GPRS brány, které informace přenášejí přes GSM/GPRS síť na PCO. Zpráva uživateli je předávána přes GSM v hlasové podobě nebo jako SMS. Přes internet je uživateli nejčastěji poslán email.

Více